Festiwal filmów rosyjskich Sputnik nad Polską 15-25 listopada

Zaczęła się kolejna edycja festiwalu filmów rosyjskich Sputnik nad Polską. Jako prawdziwa Rosjanka oczywiście się wybieram na jakiś ciekawy film J. Szczerze mówiąc przede wszystkim mi brakuje starych filmów, tych które zawsze w Rosji oglądałam, nie zwracając uwagi na to, że oglądam po raz setny. To są filmy KAUKASKA BRANKA, CZYLI NOWE PRZYGODY SZURIKA + IWAN WASILIEWICZ ZMIENIA ZAWÓD + BRYLANTOWA RĘKA – kilka fajnych komedii, cytaty z tych filmów chyba są znany każdemu Rosjaninowi. Także to jest klasyka, polecam!

Słyszałam dużo dobrych opinii na temat filmu Córka. To jest współczesny film, ale niestety jeszcze go nie obejrzałam.

Oczywiście, klasyka pozostaje niezmienną – MOSKWA NIE WIERZY ŁZOM. Stary film, ale pokazana rzeczywistość jak najbardziej pasuje do obecnych czasów. Wszystko tak jak teraz, problemy te same, może tylko potrzeby trochę się zmieniły. I nadał pasuje cytat: W czterdzieści lat życie dopiero się zaczyna! :)

Co roku Rosjanie i nie tylko oglądają jak kilka mężczyzn chodzi na saunę, tzn. bania. IRONIA LOSU – to jest niesamowita komedia, która pokazuje paradoks bytu radzieckiego, jednocześnie romantyczna oraz wesoła.

Osobiście polecam JESTEŚMY Z PRZYSZŁOŚCI – to współczesny film o czwórce przyjaciół, których ulubionym zajęciem jest wykopywanie na dawnych pobojowiskach przedmiotów z II wojny światowej i sprzedawanie ich kolekcjonerom. Nagle się okazuje, że oni sami się znaleźli w centrum akcji wojskowych 1942 roku. Bardzo mi się spodobała ewolucja zachowania głównych bohaterów podczas uczestnictwa w prawdziwej wojnie.

Kontynuując wojskową tematykę nie można nie wspomnieć o filmie LECĄ ŻURAWIE. Jest bardzo smutna historia, pełna bohaterstwa, warta obejrzenia.

DWORZEC DLA DWOJGA – polecam gorąco! Niesamowici aktorzy, fajna historia oraz niezapomniany los dwóch głównych bohaterów.

 

Oczywiście, zostało sporo filmów godnych polecenia. Wymieniłam tu najbardziej znane oraz te, które najbardziej mi się podobają.

Zachęcam! Może macie ulubione filmy rosyjskie?

Dodaj komentarz