Tydzień w wydarzeniach

18114067.o3p6kvdgxnZa oknem mamy już jesień, chociaż pogoda jeszcze nas cieszy ciepłymi dniami. Żeby uciec od jesiennej depresji, przyda się informacja o ciekawych wydarzeniach, które by pomogły nam spędzić te dni oraz wieczory z nutką pozytywu oraz letniego nastroju.

Dobry początek tygodnia zapowiada się dla muzyków, wokalistów oraz miłośników dobrej muzyki. W poniedziałek 6-go października Studio Inicjatyw Twórczych i Klub Harenda zapraszają na coponiedziałkowy Funk&Jazz Jam Session, który odbędzie się o godz. 20.30 w Klubie Harenda przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 w Wawie. Wstęp: 8 zł.

We wtorek w kinie Atlantic odbędzie się wieczór wspomnień z okazji 78. Urodzin Agnieszki Osieckiej, znanej polskiej poetki, i premiery II tomu Jej „Dzienników”. W programie m.in. spektakl „Kochankowie z ulicy Kamiennej. Osiecka”. godz. 18:00, Wstęp wolny.

W środę zaczyna się V edycja Pierwszego oraz Jedynego Festiwalu Bluesowego w Warszawie. International Ochota Blues Festival przywita nas akustycznym występem duetu „The Big Noise Mama” oraz występem fantastycznego krakowskiego zespołu „Kraków Street Band”, finalistów programu Must Be The Music. Byłam na kilku koncertach tego zespołu i gorąco polecam. Zapewniony dobry nastrój na cały tydzień! Zapraszam do Centrum Handlowego Blue City Al. Jerozolimskie 179 (przy fontannach). Godzina 19:00. Wstęp wolny.

Czwartek będzie gorącym dla fanów bluesa oraz dobrej muzyki :). Wydarzeniem czwartkowego wieczoru 9 października będzie występ akustycznego szwajcarsko polskiego duetu „Joe Colombo feat. Kasia Skoczek”. Joe Colombo to muzyk który czerpie inspirację od takich artystów jak Stevie Ray Vaughan, Johny Winter, Freddie King, czy Alvin Youngblood Hart. Charakterystyczna gra z zastosowaniem techniki slide i gitary rezofonicznej to znak firmowy Joe. Wraz z młodym głosem Kasi Skoczek tworzą doskonały duet. Oczywiście, również wystąpią wspaniali muzycy z Polski. Dokładny program możecie zobaczyć na stronie wydarzenia. 19:00 Klub Lucid, Centrum Handlowe Blue City.

A jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o regionie, z którego ja pochodzę, to zapraszam na spotkanie „Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska” z Tomaszem Tułakiem w Muzeum Azji i Pacyfiku. Podczas spotkania czeka nas podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską. O tym kiedyś napiszę oddzielny wpis, bo w podróży koleją mam spore doświadczenie. :) 9 października, g. 18:00.

Nareszcie piątek! Przede wszystkim, to jest ostatni dzień International Ochota Blues Festival. Tradycyjnie w klubokawiarni „Mam Ochotę” na ul. Grójecka 75 odbędą się koncerty oraz Jam Session, który również tradycyjnie trwa do rana :). Wystąpią „Bluesmaszyna” oraz „Marek Tymkoff”. Będzie się działo!

Co ciekawego przyniesie nam sobota? Ciekawym może być spacer z przewodnikiem w Muzeum Historii Żydów Polskich. Podczas spaceru zwiedzający poznają historię muzeum oraz miejsca, w którym się znajduje, zobaczą także prezentację wystawy głównej muzeum, której otwarcie planowane jest na 28 października 2014 roku. Godz. 12:30, 14:00. Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6.

Na wieczór polecam spektakl ‘Jak zostać SEX GURU’, w roli tytułowej oraz jedynej Tomasz Kot. Świetne show, ta sztuka naprawdę może zmienić Wasze życie miłosne :) Otrzymałam masę pozytywnych emocji, dużo uśmiechu oraz po prostu satysfakcję ze spędzonego wieczoru! godz. 19.00. Teatr Palladium.

W sobotę również można się wybrać do teatru Rampa na Targówku na nową adaptację dzieła Bułhakowa autorstwa i w reżyserii Michała Konarskiego ‘Mistrz i Małgorzata’. Przeczytałam, że nowatorska inscenizacja „Mistrza i Małgorzaty” nie wszystkim przypadła do gustu. Ale były również pozytywne opinie, chociaż by ludzie sięgali po oryginał, żeby osobiście poznać dzieło sztuki. W akcję tragikomedii wplatają się utwory Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów z tamtych lat: „Wołga, Wołga” i „Świat się śmieje”. Ciekawa jestem, jaką interpretację zaproponował polski reżyser. Muszę się wybrać, bo Bułhakowa uwielbiam. Godz. 19:00, wstęp: 20zl.

Nie lubię niedzieli, bo wiem, że weekend się kończy. :)  Ale tego dnia też dużo się dzieje. W ogóle w październiku do Muzeum Łazienki Królewskie powracają Salony poezji K40 – popularny cykl spotkań z literaturą piękną. Znakomici aktorzy będą prezentować utwory poetyckie przy akompaniamencie śpiewu oraz instrumentów muzycznych. Tematem przewodnim październikowych spotkań będzie poezja śpiewana. Twórczość Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury i Bułata Okudżawy zaprezentują m.in. Daniel Olbrychski, Łukasz Nowicki i Ewa Telega. Godz. 12:00. Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (Sala Wielka w Podchorążówce).

A na koniec coś o cudzoziemcach – ‘Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku’, krótki, pełen humoru i niekończących się gagów dramat. Godz. 20;00, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza – Malarnia (Mała Scena).

Uff, właśnie już niedziela i weekend się kończy :(. Jutro znowu poniedziałek, ale życzę wszystkim, żeby ten kolejny tydzień był lepszy, niż poprzedni. :) No i oczywiście, pełen ciekawych wydarzeń.

Dodaj komentarz